follow us:
//www.vladozeleznak.sk/wp-content/uploads/2021/09/bio.jpg

Biografia

Nar. 13 januára, znamenie Kozorožec, absolvent Filozofickej fakulty v Prešove.

Gitara je už zo základnej školy neodmysliteľnou súčasťou každého dňa, hranie vždy odkryje nové a nové možnosti a i po toľkých rokoch je stále silným magnetom. V úplných začiatkoch bolo hranie hitov spôsobom ako sa v hre zdokonaľovať, no skladanie vlastných pesničiek sa za krátko stalo dominantným.

Dobré texty s výpovednou hodnotou experimentovanie s najrôznejšími gitarami a ich netradičným ladením, využívanie aj iných strunových nástrojov boli a sú základom jeho pesničiek. S novými možnosťami počítačového sveta aranžovanie pesničiek obohatil o elektronické nástroje.

Prvé väčšie zarobené peniaze investoval do svojho nahrávacieho štúdia a jeho vylepšovanie je nekončiaci nekonečný príbeh. Umožnilo však realizovať najrôznejšíie projekty a najrôznejšie spolupráce, aktivity sa rozšírili aj o vydavateľskú činnosť. Najúspešnejším projektom bola televízna relácia Hviezdička, ktorú ako autor a moderátor pripravoval takmer 12 rokov. Za toto obdobie vzniklo množstvo detských pesničiek za ktoré získal Zlatú a Platinovú platňu.

Úspešné boli aj ďalšie televízne či rozhlasové projekty ako Zlatá brána, Detský kľúčik, Najkrajší dar je pieseň, S trémou aj bez, Hudobný duel, Svetielkáčska Hviezdička a ďalšie.

Pod hlavičkou US Gong boli vydané viaceré tituly CD: Simonka Lučkaničová - Slonomobil, Vladko Železňák - King Kong buggie, Salome Bindová - Som jednoducho zložitá, Košickí špiváci, spoločné CD slovinských a slovenských detských spevákov Sme skoro rovnakí, Vianočné koledy a ďalšie… Popri tom so svojou Umeleckou spoločnosťou GONG zorganizoval množstvo najrôznejších koncertov a podujatí presahujúcich hranice Slovenska.

V rámci prvého ročníka unikátnej medzinárodnej súťaže Film music contest vzniklo CD s názvom “7 divov Košíc”. Talentovaný aranžér a dirigent Adrian Harvan zaranžoval tri skladby pre 25 členný symfonický orchester, ktoré Vlado zaspieval na záverečnej galaceremónií.

Na vydanie je pripravené nové CD s názvom “Kto je kto”. Hudobne a textovo si v 6 pesničkách vystačil sám, jednu skladbu “Pred búrkou” otextoval G.Glovacký. O master CD sa postaral americký masteringový inžinier Vlado Meller.